Děti z dětského domova mohou zdarma na 2.SZUŠ rozvíjet svůj talent

Talentované děti z Dětského domova (DD) v Boršově nad Vltavou dostanou šanci učit se zdarma na Druhé soukromé základní umělecké škole (2.SZUŠ) České Budějovice. Patronkou projektu se stala zpěvačka Hana Křížková. „Pro mě je velká čest, že mohu být patronkou tak chvályhodného projektu,“ řekla zpěvačka při slavnostním oznámení spolupráce v boršovském dětském domově.

2.SZUŠ již stejnou spolupráci, kdy poskytuje výuku dětem zdarma, rozjela letos s Dětskou psychiatrickou nemocnicí Opařany. Při zahájení v Boršově nad Vltavou, stejně jako v Opařanech, nemohl chybět majitel 2.SZUŠ a generální ředitel MOTORU JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák. „V Opařanech jsme začali krásnou spolupráci a jsem rád, že se to díky šikovnosti ředitelů vašeho domova i mojí školy, podaří i tady. Vždy zdůrazňuji, že k podnikání nepatří jen produkování výrobků, ale také činnosti bohulibé. Přeji vám co nejsnazší cestu životem a aby se vám podařilo uspět navzdory tomu, že startovní pozici nemáte stejnou jako ostatní,“ řekl dětem v DD Boršov nad Vltavou Miroslav Dvořák.

Děti z boršovského dětského domova si už vyzkoušely hru na bicí, klavír, klávesy či zazpívat na mikrofon při návštěvě 2.SZUŠ. „Naši žáci jim ukázali, co už umí zahrát. S panem ředitelem Miroslavem Kouřilem jsme pak dali dohromady projekt, ze kterého máme ohromnou radost. Věřím, že naše spolupráce bude díky štědrosti našeho majitele dlouhodobá a škola dětem otevřená. Jsem velmi rád, že Hana Křížková bez váhání souhlasila s podporu našeho projektu a přijela dětem zazpívat,“ zdůraznil ředitel 2.SZUŠ Milan Bašta.

Své umění předvedla dětem pětice žáků 2.SZUŠ a na závěr také Hana Křížková. „Nemyslete si, že budete učení flákat. Já vás totiž budu navštěvovat a zkontroluji si, jak vám to jde,“ s úsměvem podotkla směrem k dětem z DD zpěvačka.

Kromě samotného studia přispěl MOTOR JIKOV Group a.s. dětem na pronájem nafukovací skákací atrakce – hradu.
Na 2.SZUŠ České Budějovice mohou děti vybírat z celkem patnácti hudebních oborů. S výukou začnou po prázdninách.
Comments are closed