V dětské nemocnici Opařany vznikl projekt Hudebka. 2SZUŠ byla u toho.

Druhá soukromá základní umělecká škola (2SZUŠ) České Budějovice a herec Petr Čtvrtníček se potkali v Dětské psychiatrické nemocnici (DPN) Opařany u zrodu projektu Hudebky. Děti se budou v nemocnici díky podpoře MOTOR JIKOV Group a.s. učit hrát na hudební nástroje. Jedním z patronů projektu je i herec Petr Čtvrtníček, který pomohl vybavit nemocnici bubny, klávesami a kytarou.

„Generální ředitel MOTORU JIKOV Group a.s. a majitel 2SZUŠ České Budějovice Miroslav Dvořák nám věnoval program výuky zdarma v prostorách nemocnice. Musím se přiznat, že zpočátku jsem si nevěděla rady, jak na to. Otázek bylo spousta – kde vezmeme prostory, hudební nástroje, jak často hodiny dělat? S částí otázek nám pomohla náhoda, ale o tu se musíte takříkajíc postarat. O naší práci v DPN a o tom, že máme skvělé nápady s realizací v praxi, které nezapadnou, se dozvěděl herec Petr Čtvrtníček,“ popisuje ředitelka DPN Opařany Iva Hodková. Petr Čtvrtníček pak ochotně přišel s nabídkou, že věnuje nemocnici hudební nástroje. Vše bylo nutné zkoordinovat, aby se všichni aktéři projektu Hudebka potkali, což se nakonec povedlo, když přijeli ředitel 2SZUŠ Milan Bašta a pan Petr Čtvrtníček do Opařan.

Petru Čtvrtníčkovi se projekt líbil, slíbil sehnat další nástroje, uspořádat malý koncert a s přáteli se zapojil i do projektu nemocnice Čteme dětem. „K projektu Hudebky se možná připojí i moderátor Dalibor Gondík, který byl u nás v únoru v rámci akce Čteme dětem a slíbil nám zobcové flétny,“ doplnila Iva Hodková.

Výuka pedagogů z 2SZUŠ bude pro děti v DPN Opařany probíhat zdarma každé pondělí odpoledne ve dvou skupinách v průběhu klasického školního roku. „Do hodin zařadíme děti, které mají chuť hrát a nemají doma příležitost a také děti, které už na nějaký hudební nástroj hrají. Výuka v léčebném režimu bude modifikována tím, že jsme v nemocnici, ne ve škole. Děti se u nás nezdrží dlouhou dobu, což vyžaduje jinou strukturu výuky a klade větší nároky na práci pedagogů. Jde nám především o aktivizaci dítěte správným směrem,“ vysvětlila ředitelka Iva Hodková.

ctvrtnicek_1

ctvrtnicek_2

ctvrtnicek_3

ctvrtnicek_4

Comments are closed